islam a Europa

islam a Europa

Kim jesteśmy Dlaczego tu jesteśmy Skąd pochodzimy

Pytania te zostały poproszone przez tysiące lat i od samego początku nie było ludzie z wiedzy i mądrości, poświęcając swoje życie, aby znaleźć odpowiedź. Uzyskane odpowiedzi pochodzą głównie z dwóch różnych grup. Starszy i tradycyjny prezentowane przez głównych religii, twierdząc, że istnieje Stwórca, który stworzył ludzi do prowadzenia dobrego życia i dołącz do swej istocie po śmierci. Drugim z nich jest nowoczesna myśl, znana jako darwinizmu, twierdząc, że istoty ludzkie były wynikiem naturalnego procesu ewolucyjnego z niższych gatunków. Umierają po ich rozpiętości życiu i znikają w naturę, aby dowiedzieć się więcej kliknij tu. jak każdy inny gatunek. Przez dziesięciolecia Darwiniści próbowali powiązać swoją teorię do naukowego wyjaśnienia, które jest wciąż przedmiotem gorącej debaty. Oczywiście, wspólnota religijna nie ma podstaw naukowych dla zatem jego wniosek przedstawiając go jako dogmatycznej wiary religijnej, fakty, które powinny zostać przyjęte bez wątpienia.

Żadna z tych grup byli w stanie odpowiedzieć na pytanie, racjonalnie, logicznie i wygodnie zaakceptowania. Wiemy, że nie jesteśmy święci ludzie, nie jesteśmy jak inne gatunki. Pewnym jest fakt, że jesteśmy inteligentni, ze świadomością i mocą percepcji i znacznie lepszy od wszystkich innych gatunków. Ale pozostaje pytanie należy odpowiedzieć: Kim jesteśmy i dlaczego tu jesteśmy?

Wydaje się właściwe, aby mieć krótkie spojrzenie na opowieści o stworzeniu i ich wzajemnych połączeń, jeżeli takie istnieją. Zgodnie z chrześcijaństwem, historia została opowiedziana w Biblii Genesis 1, uważa się, że napisany 7th 5th wieku pne, według którego świat został stworzony w ciągu sześciu dni w następującej kolejności: niebo i ziemię, światło, sklepienie nieba (separacja ziemskiego i wody niebieskie), morze i ląd, rośliny, słońce i gwiazdy, ryby i ptaki, zwierzęta lądowe, a ostatni ludzie.

- autor artykułu