islam liczba wyznawcow na swiecie

islam liczba wyznawcow na swiecie

Czy słowa God We Trust naruszać Pierwsza Poprawka w Establishment Clause

Słowa "In God We Trust" nie narusza klauzuli pierwsza poprawka w zakładzie. Klauzula brzmi: "Kongres nie może stanowić ustaw wprowadzających religię albo zabraniających swobodnego wykonywania praktyk; ani ustaw ograniczających wolność słowa lub prasy, albo prawo ludzi pokojowo w montażu, a także zwrócić się do rządu o naprawienie krzywd ".http://windmar.com.pl Słowa "In God We Trust" nie odnoszą się do jakiegokolwiek czy innej religii, słowo Boże jest niejednoznaczna odnosząc się do istoty nadprzyrodzonej, stosowanego wobec niezliczonej ilości monoteistyczny i politeistyczne religie podobne. Wspólna twierdzenie, że słowa "In God We Trust" jest bezpośrednio analogiczne do judeochrześcijańskiej Boga jest błędna.

Ponadto, jest ignorantem powszechności, która odbyła się w głównych kultur, wierzeń i wartości obejmujących prawie wszystkie narody i okresów czasowych. Centralna Istotą zaufania w pojedynczej lub centralnej nadprzyrodzonej siły lub bóstwa występuje w prawie wszystkich głównych religii świata, gruntownej politeizm i monoteizm. Na przykład, w religii hinduistycznej zaufać w Brahmana, w islamie zaufać w Boga, starożytni Egipcjanie Zaufał boga słońca jako centralnym bóstwem, które tchnął życie na tej ziemi. Słowa "In God We Trust" oznacza przyleganie Stanów Zjednoczonych do klauzuli zatrudnienia poprzez promowanie niespecyficzne powszechnego przekonania, że ??zachęca do swobodnego wykonywania religii a nie braku.

Klauzula zakład pokazuje, że Stany Zjednoczone mogą wykazywać żadnych uprzedzeń wobec jakiegokolwiek wyznania; to jest zatem promowanie wolności religii, a nie wolność wyznania. Większość opozycji pochodzi od ateistów, którzy twierdzą, że słowa "In God We Trust" znalezione na amerykańskim walucie narusza ich prawo do wolności wyznania znalezionego w klauzuli zatrudnienia.


- autor artykułu